Credit24

Credit24 on üks parimaid tagatiseta laene. Aga kui hea täpsemalt??

UUENDATUD 1. MÄRTS 2021
UUENDATUD 1. MÄRTS 2021

Kirjutas Christopher Tammet, Xlaen.ee looja.

credit24 laen - krediidikonto

Credit24

Credit24 krediidikonto on üks populaarsemiaid krediidikontosid Eestis. Seda kinnitab Finantsinspektsiooni aruanne. 

Põhjalikkuse mõttes tahan selgitada, kust me võtame, et ta on üks populaarsemaid krediidikontosid. Nimelt, Finantsinspektsioon annab iga aasta detsembris ja juunis välja poolaasta aruande finantsteenuste turust, kus on esitatud krediidivahendajate ja pankade tegevus numbrites.

Tuleb välja, et valdkonnas ”muud krediidiandjad” on suurim turuosa IPF Digitial OÜ-l, kellele Credit24 kuulub.

Credit24-l on käesoleval hetkel üle 120 000 kliendi ning laene on väljastatud ligi 130 miljoni euro väärtuses. Klientide ja väljastatud laenudelt arvult ollakse juhtiv lühiajaliste laenude väljastaja Eestis.

Firma juriidiline nimi on IPF Digital Estonia OÜ. Lisaks Eestile tegutsetakse ka Soomes, Lätis ja Leedus. Kusjuures peakontor asub Eestis. Töötajaid on kokku üle 60, kellest 15 töötavad Eestis.

Kui hea on aga Credit24 krediidikonto? Kohe uurime välja.

Credit24 Kontakt

Credit24 laenu plussid

 • 1. MADAL INTRESS VÕRRELDES TEISTE KREDIIDIKONTODEGA

Intress on maakeeli öeldes tasu, mida laenuandja küsib selle eest, et oma raha annab Teile kasutada.

Eesti soodsamate krediidikonto pakkujate intressid on järgnevad:

 1. Raha24: 8,5%*
 2. Credit24: 24%
 3. Smsmoney: 40%
 4. Smsraha: 40%
 5. Laen.ee: 40%
 6. Monefit: 43%
 7. Smslaen: 45%
 8. Creditstar: 45%
 9. Ferratum: 46%
 10. Boonuslaen: 46%
  * – Nagu ülevalt nähtub, siis Raha24 on parim intress, aga nad küsivad väljamaksetasu, mis on 5% laenusummast ja see raha võetakse Teie kontolt maha kui väljamakseid teete.

 

 • 2. VÄLJAMAKSETASU PUUDUB

Väljamaksetasu on tasu, mis kohaldub siis, kui soovid oma virtuaalselt kontolt (ehk krediidikontolt) kanda raha isiklikule pangakontole. Muide, Credit24 krediidikontolt saab väljamakseid teha isiklikule pangakontole ööpäevaringselt. See on suur erinevus kiirlaenuga.

Nagu selgub, siis Credit24 krediidikontolt väljamakse oma isiklikule kontole on tasuta.

Väljamaksetasu puudub ka SMSmoney’l, SMSrahal, Laen.ee-l. Ferratumiga on selline lugu, et esimene väljamakse on tasuta, aga alates teisest väljamaksest kohaldub väljamaksetasu 3% (3% arvutatakse sellest summast, mida Te ülekanda soovite).

Raha24 väljamaksetasu suurus on 5% summast, mida isiklikule kontole soovite kanda.

 

 • 3. LEPINGUTASU PUUDUB

Tarbijakrediidilepingute valdkonnas on levinud, et küsitakse lepingut sõlmides lepingutasu. See on üks levinumaid kõrvaltasusid, mida küsitakse, et oma taskuid täita. Lepingutasu on üldiselt vahemikus  7 € – 75 €.

Credit24 krediidikonto on ilma lepingutasuta. See on suur pluss. Teistest krediidikonto pakkujatest ei küsi lepingutasu SMSmoney, SMSraha, Laen.ee ja Ferratum. Raha24 lepingutasu on 5% laenusummast.

 

 • 4. CREDIT24 PAKUB MAKSEPUHKUSE VÕIMALUST

Credit24 krediidikonto hõlmab ka maksepuhkuse võimalust, mis on tasuta.

Maksepuhkus on hea asi, mida kasutada nt suvel või jõuluajal, kui teate, et mingi periood on Teil rohkem väljaminekuid või palgata puhkus.

Maksepuhkus toimib nii, et annate Credit24-le teada, et soovite maksepuhkust ja kui nad on nõus, siis lükatakse Teie kuumakse 1 kuu võrra edasi.

SMSmoney, SMSraha, Laen.ee ja Ferratum ei paku maksepuhkuse võimalust.

 

 • 5. ÄPI KASUTAMISE VÕIMALUS

Credit24 krediidikontol on oma äpp, mis on loodud selle jaoks, et saaksite mugavalt ja kiiresti ülekandeid teha isiklikule pangakontole.

Halb külg? Äpp on loodud ainult IOS seadmetele ning minu teada on ka natukene aeglane.

credit24 krediidikonto laen - äpp
 • 6. LÄBIPAISTVAD KASUTUSTINGIMUSED JA LEPINGUTINGIMUSED

Mulle endale meeldib ja minu arust on üldse tarbijale väga tähtis, et kõik tasud, kulud oleksid laenupakkuja veebilehel selgelt välja toodud.

Credit24 veebilehel on lihtne: vajutad krediidikontole ja avaneb loetelu, kus on kirjas:

 • kuidas krediidikonto registreerida
 • krediidikonto hinnad
 • lepinguabi
 • krediidikonto kalkulaator

Nii peakski olema. SMSmoney, SMSraha ja Laen.ee lehtedel on samuti lihtne leida vajalikku infot, aga nt Ferratumi ja Boonuslaenu puhul ei ole üldse nii kerge leida infot.

 • 7. CREDIT24 PAKUB KREDIIDIKONTOLE 30-PÄEVA PIKKUST RAHULOLUGARANTIID

Rahulolugarantii tähendab tegelikult taganemist, mis on juriidiline termin.  Põhimõtteliselt toimib taganemine nii, et kui Te sõlmite krediidikonto lepingu ja pärast lepingu sõlmimist hakkate kahetsema, et krediidikonto tegite, siis Teil lastakse kogu summa tagastada ilma lisakuludeta.

Taganemiseks tuleb saata Credit24 klientiteenindusse email, milles väljendate soovi taganeda.

Lisaks, tuleb 30-päeva jooksul kogu laenusumma tagasi kanda kontole, kui Te kandsite selle isiklikule pangakontole. Kui Te ei kandnud ja summa on siiani Teie krediidikontol (virtuaalkontol), siis veel lihtsam.

 • 8. MAKSETÄHTPÄEVA (KUUPÄEVA) MUUTMINE ON TASUTA

Nt kui lähete uude töökohta ja soovite laenu maksetähtpäevaks valida uue kuupäeva, mis on pärast Teie palgapäeva, siis saate sellise toimingu tasuta teha.

 • 9. LAENU SAAB 15 MINUTIGA KÄTTE (OMA PANGAKONTOLE)

Kui soovite kiiresti laenu saada, siis Credit24 on kõige kiirem laen, mida väljastatakse. Nimelt, tegu on Eesti suurima krediidivahendajaga ja väljamakseid tehakse kõige tihedamini (3 korda tunnis).

 • 10. LAEN MAKSEHÄIREGA

Kui Teil on maksehäireid, aga soovite siiski laenu saada, tasub proovida Credit24-st laenu saamist.

Credit24 krediidikonto laenu miinus

Ainukese asjana tooks selle välja, et Raha24 intress on madalam, aga kuna Raha24 küsib leingutasu ja väljamaksetasu ning Credit24 ei küsi kumbagi, siis julgen soovitada Credit24 kui soodsamat krediidikontot Eestis.

Intressi kohta nii palju, et tihtipeale reklaamivad laenuandjad enda toodet kui väga madala intressiga laenu, aga just nende puhkudel tulevad igasugused kõrvaltasud juurde. Raha24 on hea näide sellest. 

Credit24 krediidikonto laen - kokkuvõte

Credit24 krediidikonto plussid

Credit24 krediidikonto miinused

Lõpetuseks, Credit24 on Eesti suurim krediidivahendaja ja seda põhjusega – laenu saab kiiresti kätte ning intress ja KKM on ühed turu parimad. Üleliigsed kõrvaltasud puuduvad.

Ainukese miinusena tooks selle välja, et Raha24-l on tibake parem intress, aga teisalt, Raha24 küsib kõrvaltasusid, mis Credit24-l puuduvad. 

Mille järgi otsustada, kas laenata Credit24-st või Raha24-st? Põhimõtteliselt on nii, et Raha24 annab nõks parema intressiga laenu, aga hiljem tulevad juurde kõrvaltasud (väljamaksetasu, lepingutasu), mida peate maksma.

Credit24 annab Teile laenu nõks kõrgema intressiga, aga edaspidised ”üllatused” ja kõrvaltasud puuduvad. Meie valik on Credit24, sest intressi vahe pole suur, küll aga on mugavuses suur vahe Credit24 kasuks.

Ja lõpetuseks, kõige soodsamat krediidikontot pakub Bondora – intress alates 7,08%.

PARIM KIIRLAEN

PARIM VÄIKELAEN

Iga laen on finantskohustus! Enne laenamist veendu, et suudad laenu õigel ajal tagasi maksta. Kontakt on leitav siit. Küsimuste korral vaata: KKK.