Laenude Refinantseerimine

Laenuandjad, kes pakuvad laenude, liisingute ja võlgade refinantseerimist.

UUENDATUD 13. APRILL 2021
UUENDATUD 13. APRILL 2021

Christopher Tammet. Xlaen.ee looja, jurist.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mis on laenude refinantseerimine?

Laenude refinantseerimine (teisisõnu rahastamine) tähendab seda, et kui Teil on laene, mille tagasi maksmisega olete hätta jäänud, siis saate võtta uue laenu, mis on mõeldud vanade laenude tasumiseks. See uus laen, millega maksate tagasi vana laenu või laenud, on refinantseerimislaen.

Teoorias peaks olema uus laen (ehk refinantseerimislaen) paremate tingimustega kui vana (et oleks võimalik vana laen tagasi maksta), aga see ei pruugi alati nii olla. 

Seega, tuleb tähelepanelikult vaadata, mis tingimustega Teile laenu refinantseerimist pakutakse. Siia lehele koondasime kokku mõistlikumad refinantseerimislaenud, mida praegu pakutakse (2020. aastal).

Kes saab taotleda laenude refinantseerimist?

Laenude refinantseerimine on mõeldud võlgade refinantseerimiseks. Targem oleks taotleda laenude refinantseerimist enne, kui jääte võlgu.

Juhul, kui olete võlgu jäänud, siis laenude refinantseerimine on mõeldud just Teile. Laenude refinantseerimiseks peate täitma järgnevad tingimused.

Järgnevalt laenuandjad, kes ametlikult pakuvad laenude ja võlgade refinantseerimist.

Laenude ja Võlgade Refinantseerimine

1. Monefit: Parim refinantseerimislaen (kerge saada)

Laenuperiood: 6 – 54 kuud
Laenu suurus: 50 € – 10 000
Lepingutasu: Puudub
Laenuintress: Al 30%

Tagatis: Puudub

Parim refinantseerimislaen on see laen, kes annab Teile refinantseerimist. Monefit on selle jaoks parim variant. Laenutaotluse saab täita telefoni teel. Refinantseerivad varasemaid laene. Krediidi kulukuse määr on 30-57%. Kui olete hädas refinantseerimisega, siis Monefit ja Ferratum on kõige kindlamad variandid, kellelt laenu saada.

Loe siit pikemalt Monefit kohta.

2. Bigbank: Soodsaim refinantseerimislaen

Laenuperiood: 12 – 120 kuud
Laenu suurus: 500 €  – 25 000 €
Lepingutasu: Min 45 € 
Laenuintress: Al 7,9%

Tagatis: Puudub

Sarnaselt TF Bankile, on ka Bigbankil mõistliku intressi ja lepingutasuga väikelaen, mis on mõeldud laenude (ja muude kohustuste) refinatseerimiseks. Bigbanki väikelaen on ka tava väikelaenude kontektis üks kõige soodsamaid ja populaarsemaid laene Eestis. Laenu taotlemiseks peate olema vähemalt 20-aastane. Halb külg? Bigbanki intress on natukene kõrgem kui TF Bankil. 

Loe siit pikemalt Bigbank kohta.

3. TF Bank: Soodne refinantseerimislaen

Laenuperiood: 12 – 84 kuud
Laenu suurus: 500 € – 20 000
Lepingutasu: Min 75 €
Laenuintress: Al 8,9%

Tagatis: Puudub

TF Bank nimetab oma väikelaenu refinantseerimislaenuks. Üleüldiselt saab TF Bankist häid laene. Näiteks nad pakuvad kõige soodsamat autolaenu ning nende väikelaen on üks parimaid pankade pakutavatest laenudest. Kui soovite oma laene, järelmaksu või liisingut refinantseerida, siis TF Banki refinantseerimislaen on kõige soodsam ja mõistlikum valik. Halb külg? Bigbankil on madalam lepingutasu.

Loe siit pikemalt TFBank kohta.

4. Laen.ee: Refinantseerimislaen tarbimislaenude katteks

Laenuperiood: 6 kuud – 72 kuud
Laenu suurus: 500 € – 15 000 €
Lepingutasu: 5% laenusummast
Laenuintress: Al 17,9%

Tagatis: Puudub

Laen.ee pakub refinantseerimislaenu Teie varasemate laenude ja muude igakuiste kohustuste finantseerimiseks. Intress on alates 17,9%, mis on sama intress, millega paljud laenuandjad pakuvad väikelaenu. Üldiselt öeldes on Laen.ee pakutav refinantseerimislaen kõige parem laen, mida nad pakuvad, sest nende muud laenud (kiirlaen, väikelaen, tarbimislaen) on kõrgema intressimääraga kui refinantseerimislaen.

Loe siit pikemalt Laen.ee kohta.

5. Smsraha: Finantseerivad liisingut, järelmaksu, kiirlaenu

Laenuperiood: 6 kuud – 72 kuud
Laenu suurus: 500 € – 15 000 €
Lepingutasu: 5% laenusummast
Laenuintress: Al 17,9%

Tagatis: Puudub

SMSraha üllatas 2019. a sügisel sellega, et hakkasid pakkuma väga hea intressiga (alates 15%) refinantseerimislaenu. Üldjuhul SMSraha laenud (kiirlaen, krediidikonto) on tunduvalt kõrgema intressiga. SMSraha refinantseerimislaenuga saate refinantseerida oma varasemaid liisinguid, järelmakse, tarbimislaene ja kiirlaene. Lisaks, Smsraha lasi intressi alla ka tarbimislaenul (väikelaenul). Smsraha väikelaenu intress on hetkel alates 17,9%, mis on soodne intress Eesti laenuturu kohta.

Loe siit pikemalt Smsraha kohta.

6. Smsmoney: Laen kiirlaenude refinantseerimiseks

Laenuperiood: 6 kuud – 72 kuud
Laenu suurus: 500 € – 15 000 €
Lepingutasu: 5% laenusummast
Laenuintress: Al 17,9%

Tagatis: Puudub

Kuna SMSraha ja SMSmoney kuuluvad samale ettevõttele, siis lisaks SMSrahale hakkas ka SMSmoney pakkuma üsna soodsat refinantseerimislaenu. Oma laenututvustuses toovad välja, et nende refinantseerimislaen on spetsiaalselt kiirlaenude refinantseerimiseks mõeldud. Intress on alates 15%, mis on näiteks sama hea intress, millega Swedbank pakub väikelaenu. 

Loe siit pikemalt Smsmoney kohta.

7. Ferratum: Mõnevõrra kulukas, aga pakuvad laialdaselt refinantseerimist

Laenuperiood: 1 päev – 99 kuud
Laenu suurus: 100 € – 3000 €
Lepingutasu: 0 €
Laenuintress: ~ 49%

Tagatis: Puudub

Ferratum on samuti laenude refinantseerimiseks. Ferratumil on kõrge laenuintress, aga samas seda laenu väljastatakse kergemini kui paljusid teisi laene. Ferratum on refinantseerimislaen, mida saab. Lõpetuseks, Ferratumi refinantseerimislaenu me otseselt ei soovita, sest neil on kulukas laen ja ei pruugi Teie finantsolukorda parandada, aga teisalt saate finantseeringu kätte.

Loe siit rohkem Ferratum kohta.

8. Omegalaen: Laenude refinantseerimine tagatisega

Laenuperiood: 1 – 240 kuud
Laenu suurus: 1500€ – 2000000€
Lepingutasu: 150 €
Laenuintress: Al 9%

Tagatis: Olemas

Omegalaen pakub laenude refinatseerimist juhul, kui Teil on tagatis olemas. Minimaalne pakutav intress on neil üsna hea, aga halva küljena võib välja tuua kalli lepingutasu (150€).

Parimad Refinantseerimislaenud

Soodsamad laenud võlgade ja muude kohustuste (laenud, liisingud, järelmaksud) finantseerimiseks.

KOHTREFINANTSEERIMISLAENINTRESSLAENUSUMMALAENUPERIOODHINNE
1

Monefit

30%50-10000€3-60 Kuud★★★★★
2

TF Bank

8,9%500-20000€12-84 Kuud★★★★★
3

Bigbank

9,9%500-25000€12-120K★★★★★
4

Laen.ee

17,9%500-15000€6-72 Kuud★★★★
5

SMSraha

17,9%500-15000€6-72 Kuud★★★★
6

Smsmoney

17,9%500-15000€6-72 Kuud★★★★
7

Omegalaen

9%1500€-2M1-240 Kuud★★★★
8

Ferratum

49%100-5000€1-99 Kuud★★

Nutiseadmes tõmba tabelit vasakule.

Kuidas refinantseerimislaen mind aitab?

Laenude refinantseerimise mõte on Teid majanduslikult panna paremasse olukorda, võrreldes sellega, kus Te enne olite.

Põhimõtteliselt on laenude ja võlgade refinatseerimise mõte see, et viite kõik oma kallid laenud, liisingud ja järelmaksud ühte kohta.

Ideaalses maailmas refinantseeritakse Teie kohustused nii, et Te hakkate maksma mitme kalli kuumakse asemel ühte väiksemat kuumakset. Järgnevalt mõned laenude refinantseerimise plussid.

Laenude refinantseerimise hüved:

Laenude refinantseerimine - korduma kippuvad küsimused

  • Kas refinantseerimiseks on vaja laenuandja/liisinguandja nõusolekut?

Laenude, liisingute, järelmaksu refinantseerimiseks ei ole vaja vana laenuandja või liisinguandja või kellegi muu nõusolekut.

  • Mis on laenude refinantseerimise eesmärk?

Viia kõik oma kallid finantskohustused (laenud, liisingud, järelmaksud) uue laenuandja juurde ning maksta mitme kalli kuumakse asemel ühte odavamat kuumakset. Sisuliselt on tegu laenude liitmisega.

Refinantseerimine võimaldab Teil ühe või mitu kallimat laenu vahetada mõistlikuma refinantseerimislaenu vastu. Võit on nii intressis, kuumakses kui ka laenu halduskuludes.

Iga laen on finantskohustus! Enne laenamist veendu, et suudad laenu õigel ajal tagasi maksta. Kontakt on leitav siit. Küsimused: KKK.