OMARAHA LAEN

KAS OMARAHA ON SOODSAIM KIIRLAEN EESTIS?
Sellele küsimusele saad vastuse siit lehelt.

UUENDATUD 18. JAANUAR 2021
UUENDATUD 18. JAANUAR 2021

Kirjutas Christopher Tammet. Xlaenu looja, jurist.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
omaraha laen (kiirlaen)

Omaraha laen on laenuliigilt väikelaen. Tegu pole tavalise väikelaenuga, sest Omaraha laenu saab sama kiiresti kätte kui kiiraenu. Siit ka esimene Omaraha pluss – tegu on laenuga, mille saab paari tunniga oma pangakontole.

Võrdleme Omaraha laenu kulukust selliste laenuandjatega nagu Credit24, Smsmoney, Smsraha, Laen.ee, Monefit, Ferratum, Avanss ja paljud teised. 

Omaraha

Omaraha on Finantsinspektsiooni tegevusloa alusel tegutsev krediidivahendaja, mis vihjab sellele, et tegu on üsna usaldusväärse ettevõttega. Meediast on läbi käinud uudiseid, et Eestis tegutseb krediidiettevõtteid, kellel puuduvad tegevusload ja kelle üle Finantsinspektsioonil puudub kontroll. Omaraha üks nendest ettevõtetest ei ole.

Arvestades seda, et tegutsetakse krediidivaldkonnas, on Omaraha meeskond üsna väike. Firmat juhib Arne Veske, kes on edukas läänemaa ettevõtja omades mitmeid ettevõtteid ning olles läbi põiganud ka Äripäeva rikaste TOP-ist.

Muide, Veske alustas tarbijafinantseerimise turul järelmaksuga, mis andis põhja ja kogemused pakkuda kiirlaene ja väikelaene.

Omaraha Kontakt

Omaraha laenud

Omaraha pakub tagatisega ja tagatiseta laene. Lisaks on tootevalikus investeerimise võimalus. Tagatiseta laenude kontektis räägime väikelaenudest ja kiirlaenudest.
Tagatiseta laenud on suurusjärgus: 50 € – 2000 €.
Tagatisega laenud (autotagatis) on kuni 10 000 €.

Omaraha kiirlaen laenufaktid

Eeldused Omarahast laenamiseks

Omaraha laen vs teised kiirlaenud (plussid)

Järgnevalt Omaraha laenu omadused, mis on head võrreldes teiste laenupakkujatega.

 

 • 1. OMARAHA LAEN ON PARIMA INTRESSIGA KIIRLAEN

Omaraha on oma laenu üsna kavalalt kujundanud, sest nende pakutav laen on hübriid nii kiirlaenust kui väikelaenust.

Ühelt poolt on kiirlaenu omadused, sest laenu saab kiiresti kätte ning minimaalne laenusumma on väike (50€, mis viitab kiirlaenule).

Teiselt poolt on väikelaenu omadused, sest tagatiseta laenu pakutakse kuni 2000€ ning laenuperiood võib olla kuni 5 aastat.

Mis aga meid huvitab, on see, et Omaraha intressimäär on iseloomulik väikelaenule, mitte kiirlaenule. See on hea, sest väikelaenudel on madalam intress kui kiirlaenudel.

Siin on kiirlaenu pakkujate intressimäärad:

 1. Omaraha: 12%
 2. Credit24: 20%
 3. Credit.ee: 24%
 4. Bestcredit: 33%
 5. Smsmoney: 43%
 6. Monefit: 43%
 7. Avanss: 44%
 8. Smslaen: 45%
 9. Kiirlaenud.ee: 45%
 10. Ekspressraha: 45%

Seega, nagu siit nähtub, intressimäärade võrdluses on Omaraha vaieldamatult soodsaim kiirlaen.

 

 • 2. LAI LAENUSUMMADE VALIK

Omaraha minimaalne laenusumma on 50€, maksimaalne tagatiseta laen on kuni 2000€. See on üsna lai laenusummade valik. Kui võrdleme erinevaid kiirlaenu väljastajaid, siis pakutakse sellises summas laene:

 1. Credit24: 50 – 4000€
 2. Omaraha: 50€ – 2000€
 3. Smsmoney: 100€ – 1000€
 4. Smsraha: 100€ – 1000€
 5. Laen.ee: 100€ – 1000€
 6. Kiirlaenud.ee: 100€ – 800€
 7. Ekspressraha: 300€ – 3000€
 
 
 • 3. PAKUVAD PIKKA LAENUPERIOODI

Laenuperioodiga on selline rusikareegel, et mida lühem on laenuperiood, seda vähem Te makstate intresside eest ning seda soodsam laen tuleb kokkuvõttes. Sõltuvalt sissetulekust ja muudest asjaoludest võib aga olla vajalik võtta laen pikema perioodi peale. Sellisel juhul on Omaraha mõistlik valik.

Omaraha laenuperiood on 1 – 60 kuud, mis on kõige pikem laenuperiood kiirlanudest.

Kiirlaenu pakkujate laenuperioodid on sellised:

 1. Omaraha: 1 – 60 kuud
 2. Smsmoney: 1 – 36 kuud
 3. Smsraha: 1 – 36 kuud
 4. Laen.ee: 1 – 36 kuud
 5. Ekspressraha: 3 – 36 kuud
 6. Credit24: 6 – 36 kuud

Seega, Omaraha on selles mõttes hea valik, et nende laenuperiood on minimaalselt väike (1 kuu), samas pikk nagu väikelanudel (5 aastat).

 

 • 4. SELGE JA INFORMATIIVNE LAENUKALKULAATOR NING LAENUTAOTLUS
omaraha laen laenukalkulaator

Laenamisel on hädavajalik abimees laenukalkulaator. Mõned laenukalkulaatorid on kehvad, sest osad summad on peidetud või pole üldse välja toodud.

Omaraha laenukalkulaatoriga võib igati rahule jääda, sest nagu pildilt näha, kõik tähtsamad summad ja kulud on välja toodud. Mis meid eriti huvitab on: koguintress aastas, KKM, lepingutasu, makse tagatisfondi ja igakuine kuumakse.

Mõnikord on keeruline laenu võtta, sest laenutaotlus tuleb täita erinevatel lehtedel ja küsitakse igasuguseid imeasju. Omaraha juures on suurim tugevus see, et tegu on üsna kliendikeskse ettevõttega ning tahetakse kliendi elu teha võimalikult lihtsaks, see kohandub nii soodsale intressile kui ka lihtsale iseteenindusele.

 

 • 5. LÜHIKE JA SELGE LAENUTAOTLUS VORM

Võtame näitena laenusummaks 500 € ja laenuperioodiks 12 kuud ning vaatame, millised laenutingimused on. Laenutaotlus on esitatud koos laenukalkulaatoriga. Muide, suurepärased laenukalkulaatorid on ka Credit24-l ja Smsmoney-l.

Mis mulle meeldib Omaraha laenukalkulaatori juures, on see, et võimalikult palju faktoreid, mis mõjutavad laenu kulukust, on välja toodud.

Mida peaks meeles pidama Omarahast laenates on Saad raha kätte.

Omarahast laenates on nii, et lepingutasu, makse tagatisfondi ja intressimakse võetakse laenusummast maha laenamise hetkel. Pildil oleva summa ja laenuperioodi puhul lepingutasu ja tagatisfondi makset pole, aga muu summa puhul need arvud võivad olla ja siis need võetakse samamoodi maha nagu intressimakse käesoleval pildil.

Ühesõnaga, Omarahast kiirlaenu võttes laenaja ei saa laenusummat tervikuna kätte, sest summad (lepingutasu, tagatisfondi makse, intressimakse) on juba maha arvutatud.

Seega Omarahast laenaja peab arvestama sellega, et nt 100 € laenamisel võetakse intressimakse laenusummast maha ja isik saab vähem raha oma pangakontole, kui ta laenas. Samas hea külg on see, et hiljem peab laenu vähem tagasi maksma.

Liigume edasi Omaraha kiirlaenuga.

Kui olete meelepärase laenusumma ja lepinguperioodi ära valinud, tuleb täita veel paar kastikest enne kui saate esitada laenutaotluse.

Kõigepealt küsitakse pensioniea ja pangakonto väljavõtte kohta:

omaraha laen laenutaotluse vorm

Kumbki väli ei ole kohustuslik ehk neid välju Te ei pea täitma.

Järgmisena tulevad kohustuslikud väljad:

kohustuslikud väljad laenutaotluses

Nagu näha, siis peate sisestama:

 • oma sissetuleku
 • oma väljaminekud
 • ja lisama kinnituse.

Pärast eelmainitud väljade täitmist klikkige LAENA ja saate teada, kas Teie laenutaotlust aksepteeritakse või mitte.

Üldpildis on Omaraha laenukalkulaator minu arust parim kõigist laenukalkulaatoritest ning laenu taotlemine on üsna lihtne.

 

 • 6. TIHTIPEALE TEHAKSE KAMPAANIAID JA BOONUSPAKKUMISI

Paljud laenuandjad teevad kampaaniaid. Reeglina on kampaaniate periood sügise teine pool kuni jõulud ning kevad. Omarahal oli eelmine sügis kuni talv selline kampaania, kus löödi mõne õnneliku laenaja laenusumma nulli – ehk laenu ei tulnud tagasi maksta. 

Kuna kampaaniaid tehakse tihti, siis tasub laenuandjate veebilehti aeg-ajalt sirvida. Suuremad kampaanaite tegijad on Omaraha, Ferratum, Inbank ja Bigbank.

Omaraha laen - miinused

 • 1. Laenuperiood on hüplik

Omaraha pakub laenuperioodiks 1 – 60 kuud. Hea pikk laenuperiood. Aga kui täpsemalt laenuperioodi vaadata, siis pakutakse laenu nii:

 • Kui soovite laenata 50 – 500€, siis saate laenuperioodiks valida: 1; 2 või 3 kuud, aga kui valite laenuperioodiks 2 või 3 kuud, siis tuleb tagasimakse teha ühe maksena, mitte iga kuu võrdselt. Seega, järelmaksu moodi tagasimakset, kus iga kuu makstae võrdse summa, ei saa valida.
 • Kui aga valite laenuperioodiks täpselt 6-kuud, siis saate laenusummaks valida 50 – 1500€ ning saate järelmaksu moodi tagasi maksta (iga kuu võrdse summa).
 
 
 • 2. KÜSITAKSE LEPINGUTASU, KUI LAENUPERIOOD ON VÄHEMALT 6 KUUD

Valides laenuperioodiks 6 kuud peab maksma lepingutasu. Kuni 6 kuuni puudub lepingutasu. Lepingutasu suurus sõltub laenusummast.

 • Kui laenusumma on 50 – 399€ on lepingutasu: 7€
 • Kui laenusumma on 400 – 1500€ on lepingutasu vahemikus 8 – 30€.

Lepingutasu võib selgitada sellega, et 6-st kuust algab laenuperiood, mis on omane väikelaenudele ning väikelaenudel on üldjuhul lepingutasu. (Nii pankade väikelaenudel kui ka muudel väikelaenudel)

Kas tasub laenata Omarahast?

Kui vajate kiirlaenu, siis Omaraha on soodsaim kiirlaen Eestis.

Lisaks nad pakuvad boonust, kus iga kuu ühe laenaja laenusumma lüüakse nulli ning laenu ei pea tagasi maksma. Kunagi ei tea, millal just sul veab.

Kas ma saan kohe Omarahast laenata?

Jah, saate. Vajutage all olevale oranžile nupule, mis viib Teid Omaraha veebilehele.

Omaraha saidil vajutage paremal üleval nurgas olevale punasele nupule Registreeru ja tehke endale kasutaja ning seejärel saate laenata.

Omaraha laen - kokkuvõte

Omaraha laenu plussid

Omaraha laenu miinused

Lõpetuseks, kui soodne on Omaraha laen?

Omaraha laen on soodsaim kiirlaen Eestis. Omaraha soodsus peitub selles, et nad pakuvad kiiret laenu, aga intress pole nagu kiirlaenul, vaid omane pigem väikelaenule.

Seega, saate kiirlaenu väikelaenu tingimustega.

Iga laen on finantskohustus! Enne laenamist veendu, et suudad laenu õigel ajal tagasi maksta. Kontakt on leitav siit. Küsimuste korral vaata: KKK.