RAHA24 LAEN

MILLINE ON SOODSAIM: KAS BONDORA, CREDIT24 VÕI RAHA24?
Nendele küsimustele saad vastuse siit lehelt.

UUENDATUD 17. OKTOOBER 2020
UUENDATUD 17. OKTOOBER 2020

Kirjutas Christopher Tammet, Xlaen.ee looja, jurist.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
raha24 laen

Võrdlesime Raha24 laenu teiste kiirlaenude ja krediidikonto pakkujatega. Tõsiasi on, et Raha24 reklaamid on iga õhtu teleris, aga kas Raha24 on ka soodne laen? Selle välja selgitamiseks võrdlesime Raha laenu teiste laenudega, nt Credit24, Omaraha ja Ferratum.

Raha24

Raha24 on krediidivahendaja, kelle laenuliik on tegelikult krediidikonto. Kui Teid huvitab krediidikonto laen (intress, väljamaksetasu, üldine kulukus ja millised on soodsamad krediidikontod), siis vaadake siit lähemalt krediidikonto.

Lisaks, Raha24 puhul tuleb teha vahet esmalaenul ja teisel laenul, sest esmalaen on tunduvalt madalama intressiga kui teine laen.

Paljud laenuandjad teevad nii. Näiteks, ka Ferratumi puhul on esimene laen tunduvalt soodsam kui teine laen.

Miks pakutakse esmalaenu eriti madala intressiga peitub selles, et uusi kliente meelitada. Kui uus klient on saadud, siis ei pruugita enam niivõrd madala intressiga laenu pakkuda.

Raha24 Esmalaenu Laenutingimused:

Nõuded Laenutaotlejale:

Raha24 Kontakt:

Raha24 laenu plussid

 • 1. ESMALAENU INTRESS ON SOODNE

Esmakordsel laenamisel Raha24-st on minimaalne intress 8,5%. Tegu on hea intressiga. Juhul, kui Te olete juba Raha24-st laenanud, siis on intress 2,9% (aga KKM selle arvelt kõrgem).

Sellises suurusjärgus intress on omane väikelaenule ning tegu on võrdlemisi hea intressiga.

Näiteks Eesti pankadest pakub parimat intressi väikelaenule SEB Pank, kelle minimaalne intress on 7%. Swedbanki väikelaenu intress algab alles 15-st protsendist. 

Reeglina on kiirlaenude intressid vahemikus 40 – 50%. Seega, Raha24 pakub madalat intressi esmalaenule.

Muide, Bondora laenu (krediidikonto) minimaalne intress on 7,08%. 

 

 • 2.  PAKUVAD TASUTA MAKSEPUHKUST

Maksepuhkus on hea võimalusel lükata mingil ajal laenu tagasimakset edasi. Üldiselt võetakse maksepuhkust suvel puhkuste ajal.

Raha24 pakub tasuta maksepuhkust. Tasuta maksepuhkust pakub ka Credit24. Muide, lepingu järgi on Teil õigus saada maksepuhkust, seega saate seda nõuda igal juhul ja Raha24 ei tohi sellest keelduga.

Mis tingimustega Raha24 maksepuhkus on?

Raha24 maksepuhkuse pikkuse saate ise valida. Minimaalne maksepuhkuse pikkus on 1 kuu ja maksimaalne periood 6 kuud.

Mis nõudeid ma pean täitma, et saada Raha24-lt maksepuhkust?

 • Teil ei tohi olla võlgnevusi Raha24 ees (seega võtke enne maksepuhkus kui võlgu jääte)
 • Te olete tööl olnud vähemalt 4 järjestikust kuud laenulepingu sõlmimise ajal

   

 • 3. MINIMAALNE LAENUPERIOOD ON LÜHIKE

Raha24 pakub laenuperioodiks 2 – 60 kuud. Seega, vajadusel saab laenu võtta ainult üheks kuuks või kas või pooleks aastaks.

Lühikesel laenuperioodil on see hea omadus, et kuna laenuperiood on lühem, siis tuleb vähem tasuda intressimakseid ning säästate selle arvelt raha. 

 

 • 4. MINIMAALNE LAENUSUMMA ON VÄIKE

Raha24 laen on summas 100 – 5000€.  

Sarnaselt lühikesele laenuperioodile on ka väiksem laenusumma soodsam kui suurem laenusumma. Mõne laenuandja minimaalne laenusumma on alates 1000€, mis teeb laenu kulukamaks juba enne kui laenutaotluse esitate.

 

 • 5. KONTOHALDUSTASU JA KONTO AVAMISE TASU PUUDUVAD

Ennist sai märgitud, et Raha24 laen on tegelikult krediidikonto. Üldjuhul krediidikonto pakkuvad küsivad kontohaldustasu, konto avamise tasu ja väljamaksetasu.

 

Raha24 laenu miinused

 • 1. LEPINGUTASU ON MINIMAALSELT 3,5%

Kui soovite laenata Raha24-st, siis tuleb pärast laenutaotluse täitmist tasuda lepingutasu. Minimaalne lepingutasu suurus on 3,5%.

Kuidas Raha24 lepingutasu töötab? Esmalaenu puhul on Raha24 poolt küsitav lepingutasu 5%. Kui Te olete juba varem Raha24-st laenanud, siis on lepingutasu suuruseks 3,5%.

 • Esmalaenu lepingutasu on 3,5%, kui laenuperiood on 2 – 11 kuud.
 • Esmalaenu lepingutasu on 5%, kui valite laenuperioodiks 12 – 60 kuud.

Võrreldes Raha24 näiteks Credit24-ga, siis ilmneb, et Credit24 puudub lepingutasu (samuti puuduvad ka kontohaldustasu ja väljamaksetasu).

Lisaks puudub lepingutasu ka Smsrahal, Smsmoneyl, Laen.ee-l ja Ferratumil. 

 

 • 2. ÜLELAEKUMISTE NING TAGASIKANNETE PUHUL ON TASU 3,50€

Ka ülelaekumiste tasu on koht, mille arvelt võiks Raha24 olla odavam. Näiteks, Credit24-l puudub ülelaekumiste tasu. 

Raha24 laen - kokkuvõte

Raha24 plussid:

Raha24 miinused:

Kokkuvõte

Kokkuvõtteks ütleks, et Raha24 pakub soodsa intressiga laenu, aga miinusteks on üleliigsed kõrvaltasud, mida Credit24-l pole. 

Kui olete kahe vahel, kas laenata Raha24-st või Credit24-st, siis täidke laenutaotlused mõlema laenuandja juures ning saate teada, kes annab Teile soodsamalt laenu. 

Üldiselt võib nii öelda, et Raha24 on madalama intressiga, aga juurde tulevad kõrvaltasud. Lisaks ei tasu unustada, et ainult Raha24 esmalaen on madala intressiga (alates 8,5%).

Credit24 on veidi kõrgem intressiga, aga üllatusena ei tule maksta kõrvaltasude eest. 

Credit24 ja Raha24 on nime poolest üsna sarnased laenud, tegu on ka suurte konkurentidega Eesti laenuturul. Kahe eelmainitud laenuandjaga on üsna sarnane laenuandja Bondora.

 Meie valisime Bondora parimaks krediidikontoks, sest Bondora laen on parima intressiga (parem intress kui Raha24 esmalaenul) ning pakuvad väga mugavat laenutaotlemise lahendust. Bondora kohta rohkem infot siin. Soodne krediidikonto, kelle käest saab laenu 15 minutiga, on ka Monefit.

PARIMAD KIIRLAENUD

KONTAKT

Kontakt on leitav siit ja Meist lehelt. Vajadusel kasutage all pool olevaid emailiaadresse:

 • Christopher@xlaen.ee
 • Info@xlaen.ee

Xlaen privaatsuspoliitika ja andmekaitse. Korduma Kippuvad Küsimused (KKK).

Xlaen.ee on tasuta veebileht aitamaks Teil aru saada erinevatest laenutingimustest ja laenudega kaasnevast. Selle veebilehe põhiline eesmärk on leida soodsamad laenud (kiirlaenud ja väikelaenud) Eestis. Iga laen on finantskohustus! Enne laenamist veenduge, et suudate laenu õigel ajal tagasi maksta.