SMSmoney krediidikonto arvustus

 • Uuendatud 14. august 2019

  Kirjutas Christopher Tammet. Xlaenu autor. Jurist.


SMSmoney krediidikonto on meie krediidikonto lehel hinnatud esimeseks. Siit artiklist saad jälgida mõttekäiku, kuidas me jõudsime järelduseni, et SMSmoney pakub parimat krediidikontot.


Natuke ajalugu. SMSmoney on 2007. aastal loodud kaubamärk, mis kuulub Placet Group OÜ-le. Lisaks kuuluvad sinna ka SMSraha ja Laen.ee. Peale Eesti tegutsetakse veel Leedus ja Poolas.

Võrdleme SMSmoney krediidikontot sellise krediidikontodega nagu:NB! SMSlaen ja Ferratum kasutavad nime laenulimiit, aga see tähendab samuti krediidikontot. Krediidikonto sünonüümid on laenulimiit ja krediidilimiit.

Kui hea on aga SMSmoney krediidikonto? Vaatame lähemalt.

SMSmoney krediidikonto plussid

#1: Parim intress ja krediidikulukusemäär

Kõik boonused, ''tasuta'' pakkumised ja turundustrikid, mida laenuandjad teevad, on mõttetud, kui nad ei suuda pakkuda head intressi ja krediidikulukusemäära.

Hea intress on võimalikult madal intress. Parim intress on krediidikonto pakkujal, kes pakub krediidikontode turul kõige madalat intressi ja tänu sellele kõige odavamat krediidikontot.

Krediidikontodest on SMSmoney'l parim intress ja krediidikulukusemäär.

Krediidikontode maksimaalne krediidikulukusemäär:

 • SMSmoney krediidikonto: 49%
 • SMSraha krediidikonto: 49%
 • Laen.ee krediidikonto: 49%
 • Boonuslaen: 59,87%
 • Ferratum laenulimiit: 59,87%

#2: Lepingutasu puudub

Üldiselt küsitakse laenulepingut sõlmides lepingutasu. Tavaline lepingutasu suurus väikelaenudel on 30 - 80 €.

SMSmoney krediidikontol puudub lepingutasu. Ka teistel võrdluses osalevatel krediidikonto pakkujatel puudub lepingutasu. See on selline üldine positiivne omadus, mis iseloomustab krediidikontot ja loodetavasti ei lisandu ka tulevikus lepingutasu.


#3: Väljamaksetasu puudub

Väljamaksetasu on tasu, mis tuleb maksta, kui tahad virtuaalkontolt (krediidikontolt) oma isiklikule pangakontole raha kanda.

SMSmoney krediidikontolt, SMsraha krediidikontolt ja Laen.ee krediidikontolt puudub väljamakset tehes väljamaksetasu.

Ferratumil ja Boonuslaenul puudub väljamaksetasu ainult siis, kui olete uus klient/teete esimese väljamakse. Alates teisest väljamaksest tuleb Ferratumi või Boonuslanu laenulimiiti kasutades maksta 3% väljamaksetasu. 3% arvutatakse selle summa suurusest, mida Te soovite kanda krediidikontolt oma pangkaontole.


#4: Parim klienditeenindus

Kõiki inimesi, kes soovivad SMSmoney, SMSraha või Laen.ee krediidikontot, teenindatakse eelisjärjekorras.

Minu teada teised laenupakkujad ei ole seadnud prioriteetsust sellele, millise laenutoote soovijaid teenindatakse eelisjärjekorras.

Lisaks pakuvad SMSmoney, SMSraha ja Laen.ee oma veebilehtedel vestlusakent, kust saab nõu ja infot. Kirjutasime vestlusaknasse erinevatel aegadel ning iga kord vastati circa 30 sekundiga. SMSmoney, SMSraha ja Laen.ee vestlusaknad on omavahel ka seotud, mis tähendab seda, et nt SMSmoney vestlusaknast saate küsida infot SMSraha kohta.

SMSlaenul pole aktiivset vestlusakent, vaid tuleb meiliteel infot ammutada.

Ferratumil on samuti mitte-aktiivne vestlusaken, kus tuleb meiliteel suhelda.

Boonuslaenul pole üldse vestlusakent.

Mõne inimese jaoks võib klienditeenindus olla vähese tähtsusega faktor, aga kui Teil on nt kuumakse tasutud, aga tuleb teade, et olete võlgu, siis on tähtis, et klienditeenindus oleks mugavalt kättesaadav ning asjad saaks kiiresti korda ajada.


#5: Tasuta prooviperiood 30 päeva

30-päevane prooviperiood annab Teile võimaluse lepingust taganeda, kui Te pole krediidikontoga rahul või soovite seda muul põhjusel lõpetada.

Taganemiseks on vaja saata SMSmoney klienditeenindusse email taganemisavaldusega. Põhjust taganemiseks Te ei pea ütlema ja seda tõenäoliselt ei küsitagi.

Pärast taganemisavalduse tegemisest peate 30-päeva jooksul maksma tagasi krediidikonto laenusumma. Kui Te krediidikontolt raha välja kandnud ei ole, siis on seda eriti lihtne teha. Kui kandsite, siis peate lihtsalt välja kantud summa tagasi maksma.

Sarnast lepingust loobumise perioodi pakuvad ka SMSraha ja Laen.ee. Lisaks ka Credit24, kellel on prooviperioodi asemel nimetus 30-päeva rahulolugarantii.

Ferratum, Boonuslaen ja SMSlaen ei paku prooviperioodi ega rahulolugarantiid.

SMSmoney krediidikonto miinused

#1: Ei pakuta maksepuhkust

Üks asi, mida teeb Credit24 paremini, on maksepuhkuse võimaldamine. Täpsemalt öeldes, Credit24 krediidikonto pakub 30 päeva pikkust maksepuhkust.

SMSmoney krediidikontoga ja teiste krediidikontodega ei saa võtta maksepuhkust.


#2: Ei pakuta äppi

Teine asi, mida Credit24 teeb paremini, on see, et nad pakuvad äppi. Äpp teeb Teie elu lihtsamaks, kui kasutate aktiivselt nutiseadmeid ja olete harjunud sealt ülekandeid tegema.

SMSmoney krediidikonto vs väikelaen

smsmoney krediidikonto vs väikelaen

Põhiline asi, mida meeles pidaga krediidikonto puhul on see, et intressi maksad ainult siis, kui krediidikontot kasutad. Ehk kui loote krediidikonto endale ja raha sealt ei kanna isiklikule pangakontole, siis Teie käest mingeid summasid ei küsita. Raha lihtsalt seisab virtuaalkontol (krediidikontol). Kui juhtub midagi ootamatut, siis saate raha endale kanda.

Kiirlaenu ja väikelaenuga on aga nii, et niikui sõlmid lepingu, saad raha enda valdusesse ja intress hakkab kohe jooksma.

Suur erinevus veel krediidikonto ja kiirlaenu/väikelaenu vahel on see, et krediidikontolt saad väljamakseid teha ka öösel.

Kas me soovitame SMSmoney krediidikontot?

Jah, kindlasti.

SMSmoney krediidikonto on kõige odavam krediidikonto ja sellepärast me hindasime ta ka esimeseks.

Kuid odavus ei ole ainuke kriteerium, mille pärast SMSmoney krediidikontot soovitame.

Meile meeldib ka see, et krediidikonto soovijaid teenindatakse eelisjärjekorras ning vestlusaknasse kirjutades vastatakse poole minutiga. Mõned krediidikonto pakkujaid ei paku üldse vestlusakent, mis on suur miinus meie silmis.

Lisaks tagab SMSmoney üldise selguse ja läbipaistvuse - hinnakiri ja erinevad tasud on välja toodud. Midagi saladuseks ei jää.

Kokkuvõtteks ütleks, et kui soovite avada krediidikonto, siis SMSmoney pakub kõige odavamat ja paremat krediidikontot.

Siit saate krediidikonto juurde minna:

Soodsamad krediidikontodKontakt


 • Asukoht: Eesti, Tallinn, Nõmme
 • Christopher@xlaen.ee
 • NB! Kui Teil on miinuseid või plusse SMSmoney krediidikonto kohta öelda, siis saatke mulle meiliga ja ma täiendan arvustust. Ette änades.

Tagasi teiste krediidikontode juurde?

Kui soovite minna tagasi teiste krediidikontode juurde, siis vajutage siia:


Krediidikonto