VÄIKELAEN

Tegime Sinu Eest Töö Ära Ja Selgitasime Välja, Milline On Soodsaim Väikelaen

MAINITUD:

TV3

Lääne Elu

Digi.ee

Buduaar

UUENDATUD 26. JAANUAR 2020
UUENDATUD 26. JAANUAR 2020

Kirjutas Christopher Tammet. Xlaen.ee looja, jurist.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Kristiina, K
Kristiina, K
Read More
Mul oli paar küsimust kiirlaenude kohta ja sain siit täpse vastuse. Soovitan 🙂
Андрей, Б
Андрей, Б
Read More
Я быстро нашел хороший кредит по ставке.
Lauri, A
Lauri, A
Read More
Kiirlaen 15 minutiga tõesti – oli vaja enne reisi uued prillid osta ja sain kiiresti sobiva laenu.
Kaur, M
Kaur, M
Read More
Otsisin esialgu tagatisega laenu aga selgus et on võimalik saada ka ilma tagatiseta normaalne laen.
Previous
Next

Väikelaen Siit:

HEA INTRESSIGA

Väikelaen on tarbimislaen. Intress algab 7%-st. Võrdluseks näiteks kodulaen, mille intress algab 2%-st või kiirlaen, mille intress algab 20%-st. Soodsamad väikelaenud on eespool.

TAGATISETA

Väikelaenud on tagatiseta laenud. Üleliigne paberimajandus, nagu näiteks on eluasemelaenu puhul, puudub. Laenutaotlusele saab vastuse 1-minutiga. Laenamise põhjust ei küsita.

INTERNETIST

Väikelaen on soodsam internetist kui pangakontorist, sest tavaliselt on lepingutasu laenu internetist taotledes madalam. 

SOODUSTUSEGA

Tõime välja soodsamad väikelaenud. Tihtipeale tehakse väikelaenudele kampaaniad, mille raames lepingutasu puudub. 

Otsustasime välja uurida, millised on kõige soodsamad laenud Eestis ning milline on parim väikelaen. Põhjaliku ülevaate andmiseks kaasasime nii pangad kui krediidivahendajad, sest väikelaen on mõlema tootevalikus. Mida me teada saime?

LEPINGUTASU

Kui soovite väikelaenu võtta kuni 2500 €, siis mängib lepingutasu suurt rolli. Põhjus on selles, et väikelaenu minimaalne lepingutasu on 30 €, aga maksimaalne 75 €. Vahe on 45 €, mis on juba iseseisva kuumakse suurususeks.

SOODSAIM VÄIKELAEN

Soodsaim väikelaen ei ole tihtipeale see väikelaen, millel on kõige madalam intress. Põhjus peitub selles, et mida madalam on intress, seda kõrgemaid kriteeriume Te peate täitma, et Teile antakse hea intressiga väikelaen.

VÄIKELAENU KALKULAATOR

Nagu ennist mainitud, siis Te ei pruugi saada laenupakkuja odavaimat intressi. Tõenäolisem on saada sellise intressiga väikelaen, mis on integreeritud väikelaenu kalkulaatorisse. Seega, lihtne nipp laenupakkuja keskmise intressi tuvastamiseks on laenukalkulaatoriga erinevate summade proovimine.

VÄIKELAENUD

Eestis pakutavad soodsamad väikelaenud

1. Bigbank: Soodsaim väikelaen Eestis

Laenuperiood: 6 – 120 kuud
Laenu suurus: 500  – 25 000 €
Lepingutasu: Min 45 € 
Laenuintress: Al 9,9%

Tagatis: Puudub

Kõige odavam väikelaen (kui arvestame keskmist intressi, lepingutasu ning laenu taotleb keskmise sissetulekuga inimene). Oma väikelaenule pakuvad 60-päevast rahulolugarantiid, mis tähendab, et saate laenu tagastada, kui rahul pole. Halb külg? Varem oli halvaks küljeks laenuperiood, sest minimaalne periood oli 12-kuud, aga enam mitte. Nüüd algab laenuperiood juba 6-st kuust (lühem laenuperiood on soodsam laen, sest intressi arvestatakse lühema perioodi pealt). 

Loe siit pikemalt, miks me hindasime Bigbanki väikelaenu esimeseks.

2. Inbank: Väikelaenu taotlusele vastus 1-minutiga

Laenuperiood: 6 – 72 kuud
Laenu suurus: 300 – 10 000 €
Lepingutasu: Min 35 €
Laenuintress: Al 10,9%
Tagatis: Puudub

Inbanki põhiline majandustegevus on tagatiseta laenude väljastamine. Tänu sellele on neil üsna hea intress ja madal lepingutasu. Laenutaotlusele saab vastuse 1-minutiga. Halb külg? Bigbanki ja TF Banki laene on kergem saada. Üleüldiselt on Inbanki laenud (nii autolaen,väikelaen kui ka reisilaen) ühed parimad Eestis pakutavatest tagatiseta laenudest. Ka siin lehel oli Inbank pikalt soodsaim väikelaen, aga hiljuti muutusid Bigbanki tingimused veidi paremaks.

Loe siit pikemalt, miks me hindasime Inbanki väikelaenu teiseks.

3. TF Bank: Lepingutasu 0 € (eripakkumine)

Laenuperiood: 12 – 84 kuud
Laenu suurus: 500 € – 20 000
Lepingutasu: Min 75 €
Laenuintress: Al 9,9%

Tagatis: Puudub

TF Banki väikelaenul on üks parimaid intresse (ainult SEB on parem). Lisaks, kui soovite laenu varem tagasi maksta (kokkuhoida intressidelt), siis saate seda teha lisakuludeta. Teiste laenude puhul peate kas 0,5% või 1% maksma tagastatavalt summalt. Halb külg? Lepingutasu on kõrge. Juhul kui laenuperiood on 36 või rohkem kuud, siis madal intress korvab lepingutasu. Muide, TF Bank pakub kõige soodsamat autolaenu.

Loe siit pikemalt, miks me hindasime TF Banki väikelaenu kolmandaks.

4. Bondora: Parima intressiga väikelaen (mitte pangalt)

Laenuperiood: 3 – 60 kuud
Laenu suurus: 500 – 10 000€
Lepingutasu: 4,95% laenusummast
Laenuintress: Al 7,08%

Tagatis: Puudub

Bondora minimaalne intress (7,08%) on väga madal ning laenutaotlusele saab väga kiiresti vastuse (1-minutiga). Bondora laenul on ka see hea omadus, et kui esitate laenutaotluse, siis tehakse Teile 3 erinevat laenupakkumist, millest saate ise valida sobiva. Teil on 72h aega laenu kinnitamiseks. Kui Teile pakutud laen ei sobi, siis ei pea seda kinnitama ning midagi maksma ei pea. Halb külg? Lepingutasu ei ole fikseeritud summa, vaid protsent laenusumma suurusest (4,95%). Kokkuvõtteks, Bondorast tasub proovida, mis intressiga laenu Teile pakutakse, sest kuna Teile tehakse mitu laenupakkumist, siis mõni neist võib olla väga soodne.

Loe siit pikemalt, miks me hindasime Bondora väikelaenu neljandaks.

5. SEB: Madalaima intressiga väikelaen pankadest

Laenuperiood: 6 – 60 kuud
Laenu suurus: 1000  – 15 000
Lepingutasu: Min 35 €
Laenuintress: Al 7%
Tagatis: Puudub

SEB-ga on kaks asja. Esiteks, minimaalne laenusumma on üsna kõrge (1000 €). Teiseks, et saada 7-protsendilise intressiga väikelaenu peab Teil olema kõrge ja stabiilne palk ning laitmatu varasem maksekäitumine. Lisaks on SEB-il üks kõrgemaid kriteeriume väikelaenu saamiseks – minimaalne sissetulek peab olema vähemalt 400€. Ainult Luminoril on kõrgem minimaalse sissetuleku nõue. Pikemalt tingimuste kohta, mida peate täitma laenu saamiseks, saate lugeda alt poolt.

Loe siit pikemalt, miks me hindasime SEB laenu viiendaks.

6. Omaraha: Soodne väikelaen (mitte pangalt)

Laenuperiood: 1; 2, 3; 6; 12+ kuud
Laenu suurus: 50€ – 2000€
Lepingutasu: Min 0€, max 30€
Laenuintress: Al 12%

Tagatis: Puudub

Omaraha on soodsaim väikelaen, kui Te ei soovi laenata pangast. Omaraha laenud on tuntud hea intressi ja väga madala lepingutasu poolest. Näiteks, kui valite laenuperioodiks kuni 6 kuud, siis on lepingutasu 0€. Kui laenuperiood on üle 6 kuu ja kuni 2 aastat ning laenusumma on väike, siis on lepingutasu ainult 7€. Halb külg? Tagatiseta laenu maksimaalne summa on ainult kuni 2000€.

Loe siit pikemalt, miks me hindasime Omaraha väikelaenu kuuendaks.

7. Coop Pank: Pakuvad väikelaenu ka kauplustest

Laenuperiood: 6 – 72 kuud
Laenu suurus: 300 – 15 000 €
Lepingutasu: Min 35€
Laenuintress: Al 8,9%
Tagatis: Puudub

Laenu kulukuselt on seitsme odavama väikelaenu seas. Taotleda saab lisaks internetile ka Coopi kauplustest. Laenuintress on madalapoolsem, lepingutasu samuti. Muide, Coopi intress oli pikalt 12,9%, aga hiljuti langes minimaalne intress 8,9% peale.

Loe siit pikemalt, miks me hindasime Coopi väikelaenu seitsmendaks.

8. Luminor: Kõrge lepingutasu

Laenuperiood: 1 – 60 kuud
Laenu suurus: 350 – 12 000 €
Lepingutasu: Min 60 €
Laenuintress: Al 12%
Tagatis: Puudub

Luminori suurim edu on pensionifondides. Väikelaenu kontekstis on halvaks küljeks lepingutasu. Nimelt on Luminori lepingutasu üks kõrgemaid (ainult TF Bankil on kõrgem). Lisaks küsib Luminor pankade kontekstis ka kõige suuremat igakuist sissetulekut laenajalt, milleks on 500€ kuus.

Loe siit pikemalt, miks me hindasime Luminori laenu kaheksandaks.

9. Moneyzen: Väikelaenu pole kerge saada

Laenuperiood: 12 – 84 kuud
Laenu suurus: 500€ – 10 000€
Lepingutasu:  25€
Laenuintress: Al 13%

Tagatis: Puudub

MoneyZen on inimestevaheline rahastusportaal. Intress kujuneb vähempakkumise teel, mis tähendab, et võite saada väga soodsa laenu. Pankade väikelaenuga võrreldes on Moneyzeni laen madalama lepingutasuga ning pikema laenuperioodiga. Konkreetne intress kujuneb pakkumiste teel. Kui Teil pole kiiret laenu saamisega, siis on MoneyZeni laenud igati mõistlikud. Halb külg? Moneyzeni laenu pole väga kerge saada. Mõnes mõttes on tegu nagu mõne suurema pangaga.

Loe siit pikemalt, miks me hindasime Moneyzeni väikelaenu üheksandaks.

10. Swedbank: Kõrge minimaalne intress

Laenuperiood: 6 – 60 kuud
Laenu suurus: 500 – 20 000 €
Lepingutasu: Min 35 € 
Laenuintress: Al 15%
Tagatis: Puudub

Swedbank on suurim universaalpank, kes pakub enamusi laenutooteid. Otseselt väikelaenule nad fokuseeritud pole, sest minimaalne intress algab 15-protsendist, mis on üsna kõrge väikelaenu kohta. Pigem on Swedbanki head laenud ärilaenud ja kodulaenud. Väikelaenu lepingutasu on 35€ laenates internetist, 50€ laenates pangkaontoris. Seega, tasub laenata internetist. 

Loe siit pikemalt, miks me hindasime Swedbanki väikelaenu kümnendaks.

11. LHV: Madalaim lepingutasu pankadest

Laenuperiood: 1 – 60 kuud
Laenu suurus: 200 – 10 000€
Lepingutasu: Min 29,9€
Laenuintress: Al 15,9% (laenujäägilt)

Tagatis: Puudub

Madalaim lepingutasu kui võrrelda ainult pankade väikelaenusid. Halb külg? Minimaalne intress, millega pakutakse laenu, on kõige kõrgem kõigist pankadest.

Loe siit pikemalt, miks me hindasime LHV väikelaenu üheteistkümnendaks.

12. Credit24: Väikelaen 15 minutiga Teie pangakontole

Laenuperiood: 3 – 60 kuud
Laenu suurus: 50 – 10 000€
Lepingutasu: 40€
Laenuintress: Al 20%

Tagatis: Puudub

Kui soovite kiiresti väikelaenu kätte saada, siis Credit24 laenud on parimad, sest saate raha 15 minutiga oma pangakontole. Tegu on kõige kiirema ja mugavama laenuga. Lisaks, Credit24 laenutaotlus on üsna lühike ja arusaadav võrreldes mõne muu laenupakkujaga. Halb külg? Selle arvelt, et laenu saab kiiresti kätte on intress kõrgem.

Loe siit pikemalt, miks me hindasime Credit24 väikelaenu kaheteistkümnendaks.

13. Kreditex (Ühisraha): Mitu laenu võib olla korraga

Laenuperiood: 3 – 60 kuud
Laenu suurus: 600 – 5000€
Lepingutasu:  3% laenusummast
Laenuintress: Al 23%

Tagatis: Puudub

Kreditexi laenud on selles mõttes head, et Teil võib olla mitu laenulepingut korraga. Lisaks võite olla kindlad, et 1 päevaga kantakse raha Teie arvelduskontole. Vajadusel saate laenu ennetähtaegselt tagastada. Halb külg? Minimaalne pakutav laenuintress on kõrge.

14. Laen.ee: Ennetähtaegne tagastamine lisakuludeta

Laenuperiood: 3 – 60 kuud
Laenu suurus: 500 – 7500€
Lepingutasu:  30€
Laenuintress: Al 20%

Tagatis: Puudub

Laen.ee väikelaen (tarbimislaen) on sarnaste laenutingimustega nagu Smsraha väikelaen, sest nii Smsraha kui Laen.ee kuuluvad samale omanikule (Placet Group). Laen.ee laenude hea külg peitub selles, et laenu enetähtaegne tagastamine on lisakuludeta. Halb külg on kõrge intress ja krediidikulukusemäär.

Loe siit pikemalt Laen.ee laenu kohta.

15. Smsraha: Enim eripakkumisi ja soodustusi

Laenuperiood: 3 – 60 kuud
Laenu suurus: 500 – 7500€
Lepingutasu:  30€
Laenuintress: Al 17,9%

Tagatis: Puudub

Smsraha tootevalikus on erinevad laenud. Nii kiirlaen, tagatislaen, krediidikonto kui ka tarbimislaen (teisisõnu väikelaen). Kui Smsraha kiirlaen ja krediidikonto on üsna kõrge intressiga, siis tarbimislaen (väike laen) on üsna hea intressiga – alates 17,9%. Smsraha halb külg? Intress on kõrgem kui  näiteks Bigbankil või Bondoral, aga kõrge intressi arvelt on Smsraha väikelaenu kergem saada.

Loe siit pikemalt Smsraha laenu kohta.

Tingimused väikelaenu saamiseks

Väikelaenu saamiseks on kõrgemad kriteerumid kui mõne muu tarbimislaenu (nt kiirlaenud) saamiseks, kuid võrreldes kõiki laene ja liisinguid, peab tõdema, et väikelaenu antakse siiski üsna kergelt. Järgnevalt kriteeriumid, mida tuleb täita, et väikelaen väljastatakse ja Teie pangakontole kantakse.

LAENUPAKKUJASUMMAINTRESS ALATESVANUSSISSETULEK

Bigbank

500 - 15000€9,9%Al 20300€

Inbank

300 - 10000€10,9%Al 21280€

Omaraha

50 - 2000€12%Al 21Olemas

TF Bank

500 - 15000€9,9%Al 22Olemas

SEB

1000 - 15000€7%Al 18400€

LHV

200 - 10000€15,9%Al 18250€

Coop

300 - 15000€12,9%Al 21280€

Swedbank

500 - 20000€15%Al 18490€

Luminor

350 - 12000€12%Al 21500€

Credit24

50 - 10 000€20%Al 18Olemas

Kuidas käib väikelaenu taotlemine?

Tänu asjaolule, et me elame infoühiskonnas, on kõiki laene võimalik saada internetist. Lisaks, internetis on laenutaotluse esitamine odavam (näiteks Swedbankil on lepingutasu 35€ internetis, aga 50€ pangakontoris). See käib teiste väikelaenu pakkujate kohta ka.

Laenutaotluse täitmine iseenesest ei ole keeruline. Laenutaotluse saab esitada kas Mobiil-ID või Smart-ID’ga. Kui olete väikelaenu pakkuva laenuandja klient, siis saate sisse logida ka pangalinkidega. Laenutaotlusele saab vastuse üldjuhul 1-minutiga. 

Pärast seda, kui olete saanud laenutaotlusele vastuse, peate kinnitama, kas tahate või ei taha laenu.

Samm-sammult näeb väikelaenu taotlemine välja nii:

1. Laenu valimine

2. Isikutuvastus

3. Laenutaotluse täitmine

4. Raha kantakse Teie pangakontole

Kõigepealt tuleb valida sobiv väikelaen. Seejärel, laenutaotleja esitab avalduse laenu saamiseks, arvutiprogramm tõmbab instantselt erinevatest andmebaasidest ja registritest konkreetse isiku andmed ning võrdleb neid isikuga, kes vastab positiivsele laenutaotlusele.

Kui laenutaotluse esitaja andmed kattuvad positiivse laenutaotluse andmetega, siis avalduse esitaja klassifitseerub laenu saama.

Laen kantakse Teie pangakontole.

VÄIKELAENUD

Eestis pakutavad soodsamad väikelaenud 2019

KOHTLAENUPAKKUJALAENUSUMMALAENUINTRESSLEPINGUTASUKAMPAANIAHINNANG
1

Bigbank

500 - 15000€Al 9,9%Min 45€Lep.tasu -50% ★★★★★
2

Inbank

300 - 10000€Al 10,9%Min 35€Lep.tasu puudub ★★★★★
3

TF Bank

500 - 15000€Al 9,9%Min 75€Lep.tasu puudub ★★★★
4

Bondora

500 - 10 000€Al 7,08%4,95% laenust - ★★★★
5

SEB

1000 - 15000€Al 7%Min 35€ - ★★★★
6

Omaraha

50 - 2000€Al 12%Min 0€ - ★★★★
7

Coop

300 - 15000€Al 12,9%Min 35€ - ★★★
8

Luminor

350 - 12000€Al 12%Min 65€ - ★★★
9

MoneyZen

500 - 10 000€Al 13%Min 25€ - ★★★
10

Swedbank

500 - 20000€Al 15%Min 35€ - ★★★
11

LHV

200 - 10000€Al 15,9%Min 29,9€ - ★★★
12

Credit24

50 - 10 000€Al 20%Min 40€ - ★★
13

Kreditex

300 - 5000€Al 23%3% laenust -
14

Laen.ee

500 - 7500€Al 20%Min 30€ -
15

Smsmoney

500 - 7500€Al 20%Min 30€ -

Kas võtta väikelaen pangast või muult laenupakkujalt?

Väikelaen on nii pankade tootevalikus kui ka muude krediidiasutuste (laenuandjate) tootevalikus. 

Reeglina pakuvad kõige madalama intressiga väikelaenu pangad. Seega, esimesena ma soovitaks laenu taotleda pangast. Juhul, kui Teil pole laitmatu maksekäitumine või kui soovite väga kiiresti laenu kätte saada, siis tasuks proovida ”mitte pankade” väikelaenu. 

Muude laenude eelised panga väikelaenuga võrreldes:

VÄIKE LAEN

Muud väikelaenu pakkujad keskenduvad reeglina väiksematele laenusummadele. Mõne panga väikelaenu minimaalne laenusumma on alates 1000 €, mis ei ole niivõrd väike laen. Krediidivahendajate väikelaen on otsesemas mõttes väike laen. Pangad pakuvad väikelaenu nime all ka laene, mille summa on 25 000, mis ei ole samuti enam väike laen, sest summad on suured.

ROHKEM VÄIKELAENU PAKKUJAID

Laenu võttes on mõistlik võrrelda erinevaid väikelaenu pakkujaid. Laias laastus võite niimoodi eristada panga väikelaenu ja krediidivahendajate laenu, et kui soovite laenata üle 3000 € ja laenu tahate võtta mitme aasta peale, siis valida pangad. Vastasel juhul krediidivahendajad. Teisalt, kergem on laenu saada krediidivahendajatelt ning krediidivahendajate laen kantakse mõne tunniga üle. Pangalaen hiljemalt 48 tunniga.

TAGATISETA LAENUD ON PÕHITEGEVUSALA

Kui pankade väikelaen võib olla üks laen paljudest, mida pakutakse, siis krediidivahendajad on spetsialiseerunud väikelaenude andmisele. Kuna laenu väljastamine on nende põhiline majandustegevusala, siis tihtipeale nad pakuvad paremate tingimustega laene kui pangad.

Mis otstarbel väikelaenu võetakse?

Väikelaen on tarbimislaen

Tarbimislaen on mõeldud tarbimisvajaduste katmiseks. Näiteks ootamatud ravikulud, kodus remondi tegemine või auto parandamine. Väikelaenu pakkujad ei taha Teilt reeglina teada, mille tarvis Te väikelaenu võtate.

Väikelaen on tagatiseta laen

Väikelaenu taotledes pole vaja tagatist esitada. Seega, vallasasja (auto) ja kinnisasja (maja) tagatis puudub. Kuna tagatis puudub, antake laenu kergemalt, aga intress on selle arvelt kõrgem.

Väikelaen on soodsam internetist

Väikelaenu saab internetist. On kaks erinevat viisi. Esiteks, täidate internetis laenutaotluse ning identifitseerite end ID-kaardi või pangalingiga ning raha kantakse Teile üle. Teine variant: täidate internetist laenutaotluse ning ennast identifitseerima lähete laenupakkuja kontorisse. Muide, kui täidate laenutaotluse internetis on lepingutasu odavam kui kontorisse minnes.

Kas väikelaenu saab varem tagasi maksta?

Laenulepingu saab varem lõpetada ning laenu saab varem tagasi maksta. Sellisel juhul hoiate raha kokku intressidelt. Seadusest tulenevalt on kaks erinevat varianti laenulepingu lõpetamiseks.

  • 1. Tarbija taganemisõigus (taganemisavaldus tuleb esitada 14 päeva jooksul pärast laenu võtmist)
  • 2. Ennetähtaegse tagastamise õigus (kehtib terve laenuperioodi vältel)

Tarbija taganemisõigus on tasuta. Ennetähtaegse tagastamise õigus sõltub sellest, kui palju Teil lepingu lõpuni on jäänud:

1% ennetähtaegselt tagasimakstud krediidi summast, kui krediidi ennetähtaegse tagasimaksmise ja lepingu lõppemise vaheline periood on pikem kui 1 aasta, ja lühema perioodi puhul 0,5% ennetähtaegselt tagasimakstud krediidi summast.

Laenu varem tagasi maksmiseks tuleb teavitada laenuandjat sellest meili teel.

SOODSAIM VÄIKELAEN

Pankade väikelaenud:

SOODSAD VÄIKELAENUD

Muud laenuandjad, kes pole pangad:

Xlaenust

Xlaen.ee on tasuta veebileht aitamaks Teil aru saada erinevatest laenutingimustest ja laenudega kaasnevast.  Selle veebilehe põhiline eesmärk on leida soodsamad laenud Eestis. Iga laen on finantskohustus! Enne laenamist veenduge, et suudate laenu tagasi maksta.

Kontakt

Huvi korral vaata Meist lehte või kasuta allpool olevaid meiliaadresse.
Küsimused ja abi: Christopher@xlaen.ee, ettepanekud ja soovitused: info@xlaen.ee. Xlaen.ee privaatsuspoliitika: Privaatsuspoliitika, levinud küsimused: Korduma Kippuvad Küsimused (KKK), kõik lehed: Sisukaart.